Dlaczego warto pić wyciskane soki? CZ II

DZIAŁANIE OCZYSZCZAJĄCE. Z uwagi na to, że brak jest błonnika w takich sokach będą one miały działanie przeczyszczające. Mogą się między innymi przyczyniać do tego, że będzie się usuwać z organizmu toksyczne substancje. Proces detoksykacji oraz oczyszczenia układu pokarmowego będzie dawał możliwość oczyszczania umysłu i poprawi również nastrój. Oczyszczanie wpływa na przemiany metaboliczne, dlatego trzeba po zakończeniu trzymać również dietę, ponieważ potem organizm szybko wróci do normalnej wagi.

ENERGIA DO ŻYCIA. Rośliny żywe są nośnikiem zielonej siły, z której korzysta nasze ciało. Jeśli dostarczymy świeżych soków. Siła życiowa to cecha naturalna, która będzie zanikać w procesie przetwarzania i przechowywania owoców.

PRZECIWUTLENIACZE. W ziołach, owocach czy warzywach będzie duża ilość przeciwutleniaczy. Substancje takie przeciwdziałają tworzeniu wolnych rodników, które niszczą i powodują starzenie się komórek i wpływają na większa podatność na procesy nowotworowe. Warzywa i owoce, które mają wiele takich składników to między innymi: acai, granaty, jagody, żurawina, jeżyna, suszone śliwki,maliny, truskawki,czerwona fasola, fasola pinto, serca karczochów, czarna fasola czy jarmuż.

naturalny cukier w owocach CUKRY NATURALNE. Zawierają się one w owocach, warzywach i spożywa się je z dodatkiem witamin i minerałów. Można także liczyć na cenne enzymy, substancje fitochemiczne, których nie będzie w sklepowym cukrze. Naturalne cukry dają tyle samo energii co ciastka ze sklepu, ale nie będzie się wtedy spożywać dodatkowo substancji chemicznych i tłuszczy, które dla zdrowia nie są korzystne.

CHLOROFIL. Jest on naturalnym składnikiem roślin, wspiera organizm w tworzeniu hemoglobiny, która wpływa na transport tlenu do komórek. Ważne będzie więc picie dużej ilości zielonego soku, ponieważ jest on najbardziej zdrowy. Można tak naprawdę mówić o wielu aspektach, które przemawiają za tym, by sięgać po świeże soki. Dają one energię, wpływają na procesy trawienia i mogą odpowiadać za prawidłowe funkcjonowanie organizmu, dlatego braki mogą tutaj być uzupełnione skutecznie i rzeczywiście dzięki temu nasz organizm zacznie funkcjonować dużo lepiej. Cenne składniki, które dostarczymy będą dla naszego organizmu naprawdę bardzo ważne i poprawią zdrowie.

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Jak dokonać odpowiedniego wyboru wyciskarki? Czym powinien charakteryzować się najlepszy dla naszych preferencji model? 

Odpowiedzi na te jak i wiele innych pytań znajdziecie na naszej stronie. 

Zapraszamy do przyjemnej lektury.