Skuteczny detoks dzięki sokom z wyciskarki

Nasz organizm wcale nie musi zmagać się z zalegającymi w nim szkodliwymi substancjami. Można pomóc mu w ich usuwaniu, a cel ten najłatwiej osiągnąć sięgając po świeże soki z owoców i warzyw przygotowane z wykorzystaniem wyciskarki.

Takie rozwiązanie może przyczynić się do tego, że zarówno żołądek, jak i wątroba szybciej poradzą sobie z konsekwencjami świątecznego nieumiarkowania w jedzeniu i piciu, ciało zaś zyska nową energię, co jest naturalną reakcją po pozbyciu się toksyn. Na tym nie kończą się zresztą zalety sugerowanego rozwiązania, może się ono bowiem przyczynić również do tego, że uda nam się zgubić kilka zbędnych kilogramów. Wystarczy więc, że sięgniemy po wyciskarkę i przygotujemy dwie szklanki soków owocowych lub warzywnych dziennie, a różnica w naszym stanie zdrowia i samopoczuciu szybko stanie się widoczna.

zdrowe odżywanie Nasza dieta nie jest możliwa do określenia jako idealna. Nie można się temu dziwić biorąc pod uwagę, że często jest bogata w tłuste dania, słodkości, a niekiedy również alkohol. W rezultacie wcale nie trzeba być dietetykiem, aby uświadomić sobie, że nie ma wiele wspólnego z idealnym modelem żywieniowym. Warto mieć na uwadze i to, że nasz organizm często daje nam znać, że nie jest zadowolony z tego, jak go traktujemy. Świadczą o tym choćby bóle brzucha, zmęczenie, a przede wszystkim – nadmiar tkanki tłuszczowej.

Dobrym okresem na rozpoczęcie detoksykacji jest Nowy Rok, każda data sprawdzi się jednak znakomicie, jeśli będzie nam zależało na prawidłowym oczyszczeniu organizmu. Tu zresztą napotykamy na pierwszą poważną przeszkodę, nie można bowiem nie zgodzić się z tym, że detoks zazwyczaj nie kojarzy się najlepiej. Wiele osób obawia się, że oznacza coś paskudnego, co kojarzy się choćby z hektolitrami gorzkiej herbaty. Na szczęście, mamy do czynienia z nieporozumieniem, gdy bowiem zależy nam na oczyszczeniu organizmu, możemy liczyć na to, że cel ten uda nam się osiągnąć w naprawdę przyjemny sposób.

naturalne oczyszczanie organizmu

Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest w takim przypadku nagłe rozpoczęcie oczyszczania nawet pomimo tego, że organizm nie jest na nie w żaden sposób przygotowany. Jeśli więc chcemy osiągnąć naprawdę spektakularne rezultaty, wskazane jest, aby robić to powoli. Tu warto sięgnąć po owoce i warzywa, nie ma bowiem wątpliwości co do tego, że są one znakomitym źródłem antyoksydantów. Soki z wyciskarki podają nam je przy tym w wyjątkowo przystępnej formie.

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Jak dokonać odpowiedniego wyboru wyciskarki? Czym powinien charakteryzować się najlepszy dla naszych preferencji model? 

Odpowiedzi na te jak i wiele innych pytań znajdziecie na naszej stronie. 

Zapraszamy do przyjemnej lektury.