Czy wiesz, że wyciskarka wyciśnie też cebulę, czosnek i ziemniaka?

Okazuje się, że dzięki wyciskarce będzie można przygotować sobie sok z cebuli, ziemniaków i czosnku. Dzięki temu może się okazać, że nasza odporność wejdzie na wyższy poziom i grypa nie będzie miała z nami szans.

Oczywiście coraz więcej osób spożywa świeże soki, ale czy rośnie również grupa zwolenników takich charakterystycznych soków jak z cebuli czy ziemniaka? Sok z surowego ziemniaka obniży ciśnienie i wyeliminuje zmęczenie. Pewnie niewiele osób w ogóle zdaje sobie sprawę z tego, że świeży ziemniak jest zdrowszy od gotowanego. Właśnie w surowym ziemniaku mamy witaminy i minerały, które w trakcie gotowania będą zniszczone. Dlatego warto co jakiś czas wypić taki sok, ale musimy pamiętać, że są w takim ziemniaku także te składniki, które niestety są trudne do trawienia i mogą powodować problemy żołądkowe.

wyciskany sok z ziemniaków Nie można więc przesadzić z ilością takiego soku. Warto raz w tygodniu wypić sobie sok z jednego ziemniaka dodany do innego soku. Tak nie będzie nam przeszkadzał smak i również nie powinno być problemów z trawieniem. Cebula Cebulę niektórzy zdają się traktować jako lekarstwo. Rzeczywiście można ją przygotowywać na wiele sposobów i ma masę cennych dla nas składników odżywczych. Można ją przygotowywać również z użyciem wyciskarki. Trzeba jednak być ostrożnym, ponieważ sok jest bardzo mocny dla żołądków. Trzeba spożywać małe dawki ale regularnie, ponieważ dzięki temu zmniejszy się poziom cukru we krwi i będzie można ochronić się przed rakiem. Światowa Organizacja Zdrowia zachęca nas do spożywania cebuli jako ochrony przed miażdżycą tętnic.

Dobrze znane są także jej właściwości, gdy chodzi o walkę z kaszlem oraz przeziębieniem. Czosnek Czosnek jest takim składnikiem, który powinno się spożywać z rozwagą. Jest to środek ciężkostrawny i aromatyczny. Medycyna korzysta jednak z dobroczynnych właściwości od 5000 lat. Czosnek odpowiada za dezynfekcje jelit i chroni przed nowotworami. Może także gwarantować zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi. W przypadku czosnku wystarczy dodać jeden ząbek do wyciskarki w trakcie przygotowywania zwykłego soku. Jeśli chcemy się pozbyć nieprzyjemnego oddechu można żuć natkę pietruszki. Dzięki temu wydaje się, że będzie się można pozbyć niekorzystnego zapachu, a jednocześnie dostarczy się kolejne cenne składniki do organizmu, które wpłyną pozytywnie na zdrowie.

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Jak dokonać odpowiedniego wyboru wyciskarki? Czym powinien charakteryzować się najlepszy dla naszych preferencji model? 

Odpowiedzi na te jak i wiele innych pytań znajdziecie na naszej stronie. 

Zapraszamy do przyjemnej lektury.