Dlaczego powinienem się oczyszczać?

Co to jest oczyszczanie?

Termin "oczyszczanie" może oznaczać różne rzeczy dla różnych ludzi. My, w Simple Green Smoothies, definiujemy oczyszczanie jako reżim zdrowotny, który pomaga organizmowi pozbyć się toksyn i innych nagromadzonych rzeczy oraz daje mu doładowanie. Nie uważamy, że "oczyszczanie" musi być nudne lub wiązać się z głodzeniem się. Wierzymy, że oczyszczanie może być pyszną, odżywczą przygodą, która zmieni Twoje ciało, Twoje zdrowie, a nawet Twoje życie!

Niemożliwe jest całkowite uniknięcie toksyn. Są one wszędzie w żywności, którą spożywamy (pestycydy, przetworzona żywność, cukier, kofeina), w powietrzu, którym oddychamy (zanieczyszczenie), a nawet w naturalnych produktach naturalnych reakcji chemicznych, które zachodzą w naszych ciałach. Na szczęście nasze ciała, a w szczególności wątroba i nerki, wykonują całkiem niezłą robotę w zakresie detoksykacji i oczyszczania organizmu. Nasza skóra, płuca i przewód pokarmowy również odgrywają ważną rolę w naturalnych procesach detoksykacji organizmu.

Po pewnym czasie, nasze ciała mogą zostać przeciążone tymi toksynami. Potrzebujemy detoksu od takich rzeczy jak cukier, pestycydy, kofeina i przetworzona żywność. Czasami regularne spożywanie tych rzeczy może nawet zacząć przypominać uzależnienie. I uważamy, że to całkowicie w porządku, aby uderzyć w przycisk resetowania poprzez robienie oczyszczenia!

Dlaczego to jest w porządku, aby zrobić oczyszczenie?

Istnieje wiele opinii na temat oczyszczania i czy to jest w porządku, aby zrobić jeden. Nasza opinia jest taka, że delikatne oczyszczanie jest świetne! Wolimy być delikatni dla naszych ciał i wierzymy, że nie musimy robić nic drastycznego. Eliminacja niektórych pokarmów, takich jak produkty pochodzenia zwierzęcego (nabiał, mięso, drób, jaja, itp.), gluten i pokarmy zawierające alergeny, daje naszemu organizmowi szansę na skupienie się na pozbyciu się złych rzeczy, przy jednoczesnym wchłanianiu najzdrowszych składników odżywczych z owoców, warzyw, zdrowych tłuszczów i białek wegetariańskich. Nie mówimy, że te pokarmy są złe, po prostu ich trawienie może być bardziej obciążające dla organizmu.

Większość dietetyków zaleca oczyszczanie organizmu co najmniej raz lub dwa razy w roku. Najlepszym czasem na oczyszczanie jest naturalna zmiana pór roku. Tak więc, gdy wiosna zmienia się w lato, jest to świetny czas, aby dać swojemu ciału trochę impulsu i pozbyć się nagromadzonych w chłodnej pogodzie produktów.

Ale co ważniejsze, oczyszczanie ma inne pozytywne skutki uboczne. Oprócz tego, że dostarcza składników odżywczych i paliwa dla organizmu, daje również reset Twojemu umysłowi. To sposób na pozbycie się złych nawyków i stworzenie nowych, zdrowych. Pomaga ci być najlepszym sobą, abyś mógł realizować i podsycać swoje pasje. Pomaga nam stać się bardziej uważnymi i świadomymi tego, co wkładamy do naszych ciał. Jesteśmy tutaj, aby powiedzieć Ci, że możesz i poczujesz różnicę jedząc zdrową żywność. Wierzymy, że ważne jest, abyśmy dbali o swoje zdrowie.

5 sygnałów, że twoje ciało potrzebuje oczyszczenia

1. Jesteś zmęczona i nie wiesz dlaczego. Czy sięgasz po kawę, aby wyciągnąć Cię z łóżka lub po prostu, aby przetrwać popołudnie? Tak, wiemy, jak to jest. Jeśli masz dużo snu (lub nawet jeśli nie), a twoje ciało czuje się zmęczony i wyczerpany, to jest to główny znak, że nadszedł czas, aby wrócić na właściwe tory.

2. Twój układ trawienny nie działa. Jeśli rzeczy nie poruszają się tak, jak powinny, lub jeśli masz inne problemy z brzuszkiem, to prawdopodobnie czas na reset. Z czasem nasz układ trawienny może zatrzymać resztki śmieci, które muszą zostać usunięte. Te śmieci spowalniają pracę i mogą prowadzić do innych problemów.

3. Twoja waga nie jest tam, gdzie powinna być. To się zdarza każdemu z nas. Nie jesteśmy wielkimi fanami martwienia się o liczbę na skali tak bardzo, jak o to, jak się czujemy. A jeśli nie czujesz tego wąskiego paska w talii, oczyszczanie organizmu może pomóc ci wrócić tam, gdzie powinnaś być, aby czuć się świetnie.

4. Twoja skóra wygląda matowo. Nasza skóra jest naszym największym organem ciała i może nam powiedzieć od razu, kiedy nie jesteśmy w optymalnym stanie zdrowia. Takie rzeczy jak wysypki, suchość i matowość mogą oznaczać, że Twoje ciało nie otrzymuje wszystkich potrzebnych mu składników odżywczych.

5. Mgła mózgowa. Znasz to uczucie, kiedy nie możesz się skoncentrować lub nie pamiętasz, po co przyszedłeś do pokoju? To właśnie mgła mózgowa i jest to kolejny objaw, jaki daje nam nasze ciało, że nie jesteśmy w najlepszej formie. Oczyszczanie śmieci w naszych ciałach pomaga oczyścić również umysły.

Różne sposoby na oczyszczanie

Prawdopodobnie słyszałeś o wielu rodzajach oczyszczania i detoksów - my też. Istnieją soki szybko oczyszcza gdzie zużywają tylko świeże soki na określoną liczbę dni, jest inny popularny, który zawiera tylko sok z cytryny, syrop klonowy i cayenne. Istnieją również bardzo rygorystyczne diety eliminacyjne. Większość z nich ma kilka wspólnych cech - są bardzo rygorystyczne i dodatkowo obciążają organizm.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, nie jesteśmy fanami ostrych diet oczyszczających i detoksykacyjnych. Wierzymy w delikatne oczyszczanie i detoksykację, które pomagają ciału zresetować się, odświeżyć, odpocząć i odmłodzić. Wierzymy w robienie tego poprzez jedzenie prawdziwej żywności, a nie głodzenie się, jak w przypadku naszego oczyszczania Fresh Start 21 Cleanse.

Składniki, które pomagają oczyścić organizm

Nasze ciało świetnie radzi sobie z samodzielnym eliminowaniem toksyn, ale dieta bogata w pewne pokarmy może pomóc mu skuteczniej przepłukać Twój organizm dla optymalnego zdrowia. Oto siedem z naszych ulubionych detoksykujących pokarmów.

Cytryna: Prosty zwyczaj picia ciepłej wody z cytryną po wstaniu z łóżka każdego ranka - pomaga ciału wyeliminować odpady, pomaga poruszyć przewód pokarmowy, działa również jako łagodny środek moczopędny, który pomaga przepłukać ciało przez nerki.

Kolendra: Dodaj kolendrę do zielonego smoothie lub posiłków w ciągu dnia, aby pomóc ciału wyeliminować nagromadzone metale ciężkie.

Imbir: Bardzo korzystny dla trawienia, stymuluje krążenie krwi

Czosnek: Jeden z najwspanialszych antybiotyków natury

Buraki: Pomagają w detoksie wątroby, oczyszczają krew

Kapusta: Wysoka zawartość błonnika, który pomaga zapobiegać zaparciom, mnóstwo witaminy C i siarki, które pomagają oczyścić krew

Jarmuż (i inne ciemne zieleniny liściaste): "Nowe badania wykazały, że ITCs wytwarzane z glukozynolanów jarmużu mogą pomóc regulować detoks na poziomie genetycznym" (źródło), zapewnia również te same korzyści co kapusta.

Kto nie powinien przechodzić oczyszczania?

Oczyszczanie organizmu nie jest dla każdego. Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią (toksyny mogą przedostać się do krwiobiegu i mleka matki), masz zaawansowanego raka, jesteś poniżej 16 roku życia, masz zaburzenia odżywiania, choroby nerek lub wątroby, masz niedowagę lub problemy z regulacją poziomu cukru we krwi (cukrzyca), skonsultuj się z lekarzem lub pracownikiem służby zdrowia przed przeprowadzeniem oczyszczania.

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Jak dokonać odpowiedniego wyboru wyciskarki? Czym powinien charakteryzować się najlepszy dla naszych preferencji model? 

Odpowiedzi na te jak i wiele innych pytań znajdziecie na naszej stronie. 

Zapraszamy do przyjemnej lektury.