Najlepsze wyciskarki do soków. Kiedy warto wydać więcej pieniędzy?

Nie ma lepszej propozycji soku niż taki, który będziemy wyciskać sobie samodzielnie. Jeśli chcemy przygotować pyszny napój szybko oraz z zachowaniem wszystkich wartości odżywczych potrzebna będzie dobra jakościowo wyciskarka.

Jakie więc urządzenia są dostępne na rynku? Oczywiście na początek trzeba przypomnieć o tym, że sokowirówka i wyciskarka to dwa różne urządzenia, które tworzą sok na innych zasadach. Sokowirówki będą tak naprawdę ciąć owoce tworząc sok przez odwirowanie pociętych składników. Natomiast wyciskarka będzie doprowadzała do miażdżenia owoców, co uwolni sok z komórek w konkretnym produkcie. Następnie dochodzi do tłoczenia takiego soku przez sito co doprowadzi do oddzielenia go od miąższu. Szukamy obecnie urządzenia, które będzie odpowiednio wytrzymałe i będzie w stanie wykorzystać dużą moc, która poradzi sobie z wyciskaniem soku z twardych owoców czy warzyw.

wyciskarka Green Star Green Star Elite

Za niecałe 2,5 tysiąca złotych będziemy mogli kupić sobie urządzenie Green Star Elite. Jest to wyciskarka, która będzie pozyskiwać sok w trzech etapach. Na początku owoc będzie rozdrobiony, potem miksowany co uwolni sok. Następnie będzie można doprowadzić do odciśnięcia soku przez specjalne sito. Zaletą jest to, że urządzenie jest wygodne, można je rozłożyć i złożyć bez większego problemu. Urządzenie działa z prędkością 110 obrotów na minutę, dlatego to dobre rozwiązanie dla tych, co chcą szybko pozyskiwać sok.

opis wyciskarki Hurom 2GHurom HG 2G

Hurom HG 2G to również urządzenie wolnoobrotowe, które jest łatwe do rozebrania i czyszczenia. Jest ono wykonywane z trwałej stali nierdzewnej. Posiada zabezpieczenia przed uruchomieniem, gdy dojdzie do przegrzania. Ciche i wydajne, może pracować nawet przez około 30 minut, bez przerwy. Dzięki dwóm sitom będzie można uzyskać sok lub mus. Sprzęt również kosztuje około 2,5 tysiąca złotych

Wyciskarka Kuvings

Jest to marka z najwyższej półki, którą przygotowywana jest w doskonały sposób. Urządzenie kosztują nawet około 2 tysięcy złotych. Za te pieniądze dostaniemy jednak sprzęt, który jest wyjątkowo wydajny i gwarantuje uzyskiwanie soku z twardych owoców i warzyw w sposób niezwykle wydajny. Mamy także pewność, że ten produkt zagwarantuje nam uzyskanie soków bez zbędnych strat w surowcach co dzieje się przy gorszych urządzeniach.

zalety wyciskarki Kuvings

Wyciskarka posiada szeroki otwór do którego możemy wrzucić nawet całe jabłko. Prędkość z jaką działa urządzenie to ponad 65 obrotów na minutę. Producent daje dziesięć lat gwarancji na silnik. Jest to dobre rozwiązanie, szczególnie, jeśli będziemy intensywnie korzystać z tego urządzenia. Producent jednocześnie pokazuje, że jest pewien jakości swojego urządzenia.

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Jak dokonać odpowiedniego wyboru wyciskarki? Czym powinien charakteryzować się najlepszy dla naszych preferencji model? 

Odpowiedzi na te jak i wiele innych pytań znajdziecie na naszej stronie. 

Zapraszamy do przyjemnej lektury.