Od 1946 roku do dziś – wielka historia rozpoczęta zabawką…

Historia firmy

Foppapedretti zaczęła się w trakcie wojny, gdy w małej fabryce chłopiec patrzył na to jak jego wujek przygotowuje rączki do parasoli. To właśnie pasja tego chłopaka do tego, by zmieniać codzienność sprawiła, że pojawiła się na rynku marka, która rozwinęła się w tak poważną firmę. Ezio Foppa Pedreetii miął siedem lat, gdy w zakładzie wuja z drewnianych odpadków strugał zabawki. W powojennym świecie okazało się, że ma doskonałą wyobraźnię i udało się stworzyć różnorakie zabawki z drewna, które wyglądały doskonale a jego rodzina mogła wyłącznie o takich zabawkach marzyć w okresie wojny. Rok po jej zakończeniu udało się Ezio i bratu Tito kupić fabrykę z wyposażeniem umożliwiającym pracę nad elementami z drewna.

Dzięki temu, że zaczął dbać o każdy szczegół i miał również wiele ciekawych pomysłów okazało się, że jego firma sprawnie się rozwinęła i na rynku zabawek stała się bardzo popularna. Z czasem jednak światowy rynek zaczęły jednak zalewać zabawki z plastiku i dlatego firma Ezio zaczęła szukać nowego pola działania i rynku rozwoju. Dlatego między innymi właśnie wtedy podjęta została decyzja o tym, by iść do innej branży i tam się rozwinąć. Firma chciała sprawnie utrzymać się na rynku z takim samym poziomem sprzedaży, który da firmie zadowalające zyski i pozwoli utrzymywać się na rynku.

Drewniane zabawki

Foppapedretti do domu

Ten nowy pomysł firmy zakładał przygotowywanie produktów dla domu, które były projektowane z dużą dbałością o wygląd oraz w taki sposób, by życie rodzinne było dzięki temu łatwiejsze. Te produkty właśnie nowoczesne stały się wielką wizytówką tej firmy, która rozwinęła się dzięki temu na nowo rzeczywiście doskonale. Udało się ugruntować pozycję firmy na rynku i w ten sposób jej motto się sprawdziło “Wierzymy w wartości, które pozostają niezmienne. Wierzymy w jakość i siłę idei, które ułatwiają codzienne życie.”

Współcześnie we Włoszech praktycznie w każdym domu będą produkty tej marki. Te przygotowywane przez firmę krzesła, stoły, meble dla dzieci, deski do prasowania to produkty powszechnie wybierane również na prezenty ślubne. Tak naprawdę jest to marka, która jest ceniona na rynku za swoją jakość, funkcjonalność, doskonały nowoczesny wygląd. To wszystko dla klientów ma znaczenie i tutaj wykonane jest świetnie.

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Jak dokonać odpowiedniego wyboru wyciskarki? Czym powinien charakteryzować się najlepszy dla naszych preferencji model? 

Odpowiedzi na te jak i wiele innych pytań znajdziecie na naszej stronie. 

Zapraszamy do przyjemnej lektury.