Co powinna posiadać nowoczesna sokowirówka i wyciskarka?

Świeży sok w domowych warunkach można pozyskać za pomocą sokowirówki lub wyciskarki. Wiele osób zastanawia się, które urządzenie wybrać?

Sokowirówki są znane od wieków, wiele zalet posiadają także wyciskarki.

Zarówno sokowirówki, jak i wyciskarki do soku spełniają tę samą funkcję – umożliwiają pozyskanie świeżego, pełnowartościowego soku. Warto jednak pamiętać, że urządzenia te różnią się od siebie i to znacznie.

Sokowirówki to urządzenia wysokoobrotowe, co w praktyce oznacza, że sok można przygotować w bardzo krótkim czasie. Należy jednak pamiętać, że podczas pracy urządzenia wytwarza się wysoka temperatura, która może zniszczyć część witamin i minerałów.

Pełnowartościowy sok zapewniają wolnoobrotowe wyciskarki, w których zamiast sita ścierającego są miażdżące owoce śruby ślimakowe – jedna lub dwie. Sok nie ulega napowietrzeniu, jest bogaty w witaminy, minerały, enzymy i cenny błonnik. Wyciskarki pracują też ciszej niż sokowirówki.

Funkcja turbo w sokowirówce

Funkcja Turbo pozwala uzyskać sok nawet z twardych owoców, możliwość tę gwarantują bardzo wysokie obroty silnika. Funkcja Turbo umożliwia także przeczyszczenie sita bez przerywania pracy silnika.

Jak uzyskać smaczny sok

Dodatkowe przystawki w sokowirówce

Sokowirówki z wyższej półki cenowej często są wyposażone w dodatkowe przystawki, dzięki czemu urządzenie może pełnić funkcję malaksera, młynka udarowego, a także kubka miksującego.

Bezproblemowe utrzymanie czystości sokowirówki

Dzięki wprowadzonym przez producentów innowacjom, czyszczenie poszczególnych elementów sokowirówki będzie znacznie łatwiejsze i szybsze. Dodatkową zaletą jest idealnie gładka obudowa, dzięki której nie trzeba obawiać się, że odpadki owoców lub warzyw wpadną w zakamarki i będą trudne do usunięcia.

Wyciskanie wolnoobrotowe za pomocą wyciskarki

Nowoczesne urządzenia posiadają możliwość wyciskania wolnoobrotowego. W praktyce oznacza to, że owoce lub warzywa są ściskane przez specjalny ślimak bardzo wolno, dzięki czemu sok zachowuje wszystkie właściwości surowych owoców i warzyw. Witaminy, minerały i enzymy docelowo trafiają do organizmu w postaci zdrowego soku.

Praca ciągła w wyciskarkach do soku

Nowoczesne wyciskarki posiadają możliwość pracy ciągłej, co przydaje się szczególnie w przypadku częstych wizyt niezapowiedzianych gości. Pracę ciągłą umożliwia specjalnie opracowana konstrukcja, dzięki której nie trzeba włączać i wyłączać urządzenia, wystarczy zabierać pojemnik z sokiem i w jego miejsce wstawiać pusty.

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Jak dokonać odpowiedniego wyboru wyciskarki? Czym powinien charakteryzować się najlepszy dla naszych preferencji model? 

Odpowiedzi na te jak i wiele innych pytań znajdziecie na naszej stronie. 

Zapraszamy do przyjemnej lektury.