Wyciskarki do soków i sokowirówki które stają się ozdobą w kuchni.

Soki czy koktajle owocowe i warzywne to prawdziwa bomba witaminowa która potrafi dodać nam energii na cały dzień. Przygotowanie świeżych soków i koktajli owocowo- warzywnych to prosta czynność, nie zabierająca nam dużo czasu, wystarczy mieć odpowiednie urządzenie i poświęcić chwilę na przygotowanie składników.

Coraz więcej osób przekonuje się do ich zalet i walorów zdrowotnych jakie niosą ze sobą, więc mają coraz szersze grono zwolenników. Obecnie panuje trend na zdrowe odżywianie oraz codzienne ćwiczenia fizyczne, w co znakomicie wpasowały się swoimi zaletami naturalne, świeże soki. Zatem szkoda czasu na gadanie i zacznijmy się zastanawiać które urządzenie będzie dla nas najlepsze do przygotowania pysznego soku, ale także stanie się ozdoba w kuchni, ponieważ sprzęt używany codziennie raczej nie będzie chowany zawsze w szafkach. Najczęściej do wyciskania soków używamy wyciskarek i sokowirówek, których działanie nieco się różni, ale nie na tym skupimy dziś swoją uwagę.

wyciskarki zdobiące kuchnię Oczywiście przy zakupie nie zapominajmy, że to urządzenia ma być przede wszystkim funkcjonalne i przygotować nam wspaniały sok, pełen wartościowych składników, zatem bardzo poważnie potraktujmy wszystkie parametry techniczne jakie podaje nam producent. Jednak dziś nade wszystko skupimy się na walorach estetycznych tych urządzeń i osiągnięciach designerskich jakie zafundowali nam projektanci w ciągu ostatnich lat. Kwestia wyglądu tego urządzenia, jego koloru, wymiarów, materiałów z których jest wykonany i linii kształtu, to sprawa równie ważna jak osiągi techniczne. W kuchniach jakie są obecnie projektowane w większości mieszkań, nie ma zbyt dużo miejsca na szeregi szafek i kredensów, gdzie można umieścić cały sprzęt AGD. Niekiedy z konieczności musimy umieścić część sprzętu na blacie kuchennym, a tym samym na ich ekspozycję na widok odwiedzających nas gości.

modne kolory sprzętów kuchennych Zatem wygląd i dobór kolorystyki urządzenia do całego wystroju kuchni jest bardzo ważny i często stanowi jeden z podstawowych kryteriów zakupu. Dopasujmy sokowirówkę czy wyciskarkę do koloru urządzeń jakie posiadamy już w kuchni, jeśli mamy lodówkę lub kuchenkę w kolorze inox, to również sprzęt do wyciskania soku kupmy w tym samym kolorze. Nie jest to trudne ponieważ wielu producentów oferuje modele wykonane ze stali nierdzewnej, matowej lub błyszczącej w zależności od upodobań. Również dobór wyciskarki pod względem koloru przewodniego w kuchni nie stanowi problemu przy obecnym bogactwie wyboru. Bardzo wiele osób preferuje także metalowe wyciskarki do cytrusów, które stanowią ciekawą ozdobę razem z owocami.

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Jak dokonać odpowiedniego wyboru wyciskarki? Czym powinien charakteryzować się najlepszy dla naszych preferencji model? 

Odpowiedzi na te jak i wiele innych pytań znajdziecie na naszej stronie. 

Zapraszamy do przyjemnej lektury.