5 Wskazówki dotyczące utraty wagi, które możesz zastosować już teraz

Jeśli szukasz pomysłów na to, jak rozpocząć utratę wagi, a nie chcesz spędzać godzin na siłowni, mamy cię pod opieką!

Utrata wagi może być naprawdę trudne czasami. To może być frustrujące, aby zrobić wszystko dobrze i nie zobaczyć żadnego ruchu na skali. A może coś działało kilka lat temu, ale już nie działa. Całkowicie to rozumiem. Te pięć prostych rzeczy naprawdę pomogło dać mojemu ciału kickstart, umieścić mnie na ścieżce do lepszego zdrowia i utraty tych upartych dodatkowych funtów.

1- Pij więcej wody.

Czy wiesz, że czasami, gdy myślimy, że jesteśmy głodni, tak naprawdę jesteśmy spragnieni? To prawda! Zamiast natychmiast sięgać po przekąskę, gdy twój brzuszek dudni, spróbuj wypić dużą ol' szklankę wody i zobaczyć, czy to robi sztuczkę.

Pro tip: Jeśli nie jesteś fanem wody, spróbuj zrobić swoją własną wodę infuzowaną, dodając pokrojone owoce i warzywa, świeże zioła i przyprawy.

2- Idź do łóżka.

Brzmi prosto, prawda? Cóż, w rzeczywistości jest to takie proste.

Jak się okazuje, sen jest integralną częścią utraty wagi. Kiedy brakuje ci snu, zdolność twojego organizmu do prawidłowego wykorzystania insuliny jest zaburzona. Im bardziej stajesz się odporny na insulinę, tym bardziej Twój organizm kończy na magazynowaniu tłuszczu, zamiast go spalać.

Ponadto, kiedy jesteś zmęczony, istnieje większe prawdopodobieństwo, że nie tylko będziesz dokonywać złych wyborów żywieniowych, ale także ogólnie będziesz jeść więcej. Dzieje się tak, ponieważ hormony kontrolujące głód są zaburzone, a poziom kortyzolu (hormonu stresu) wzrasta, co wiąże się z przybieraniem na wadze. (źródło) Podsumowując - kiedy jesteś zmęczony, jesz więcej, a Twój organizm magazynuje tłuszcz, zamiast go spalać.

Pro rada: Odłóż ekrany przynajmniej na 30 minut przed snem, a jeśli to możliwe, z dala od łóżka. Zamiast tego podejmij kroki, które pomogą Ci się naturalnie uspokoić. Weź ciepłą kąpiel, poczytaj dobrą książkę, przyciemnij światło, itp. Będziesz zasypiać łatwiej i spać lepiej.

3- Odejdź od cukru.

Cukier to ZŁA wiadomość dla twojej diety. To może być naprawdę trudne, aby kopnąć ten słodki ząb do krawężnika. Jedzenie zbyt dużej ilości cukru prowadzi do wszelkiego rodzaju problemów zdrowotnych, w tym cukrzycy i problemów z sercem. Nadmiar kalorii pochodzących z cukru to zazwyczaj puste kalorie, które powodują spadek poziomu cukru we krwi, przez co szukasz czegoś innego do jedzenia. A cykl ten trwa i trwa. Wycinamy lub naprawdę ograniczamy słodkie napoje, przekąski, gotowe potrawy, słodycze i inne desery do specjalnych okazji.

Zanim skusisz się na całkowite odstawienie cukru, zacznij od małej zmiany na naturalne słodziki. Są one mniej rafinowane, zachowują swoje naturalne minerały i witaminy. W miarę jak Twoje kubki smakowe będą się dostosowywać, coraz rzadziej będziesz mieć ochotę na słodycze.

Pro tip: jedz owoce i białko, np. garść orzechów, aby zwalczyć głód cukru i pomóc sobie w jego zaspokojeniu.

4- Dodaj trening oporowy do swojej rutyny ćwiczeń.

Cardio jest ważne dla zdrowia serca i spalania kalorii też. ALE są to kalorie, które spalasz podczas ćwiczeń. Dodanie ciężarków lub treningu oporowego do swojej rutyny ćwiczeń pomoże Twoim mięśniom spalać kalorie po treningu i nie tylko. Silniejsze, większe mięśnie spalają więcej tłuszczu, kropka.

Pro tip: Nie potrzebujesz wymyślnego sprzętu na siłownię, by czerpać korzyści z treningu siłowego. Sprawdź te niesamowite, szybkie ćwiczenia z ciężarem własnego ciała, które możesz wykonywać w domu. Poważnie - deski, przysiady, pompki i wszystkie te inne ćwiczenia przynoszą świetne rezultaty.

5 - Spaceruj po jedzeniu.

Chodzenie przez 15-20 minut po jedzeniu ma drastyczny wpływ na poziom cukru we krwi. To prawda! Chodzenie wspomaga trawienie, a także pomaga zapobiegać skokom i spadkom poziomu cukru we krwi, które naturalnie występują po jedzeniu.

Ten krótki spacer po posiłku może być nawet bardziej korzystny niż dłuższy trening. Szalone, prawda? Staraj się spacerować po każdym posiłku, kiedy tylko możesz.

Pro tip: Jeśli to możliwe, staraj się również chodzić pod górę przez część swojego spaceru, co daje jeszcze większe korzyści zdrowotne.

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Jak dokonać odpowiedniego wyboru wyciskarki? Czym powinien charakteryzować się najlepszy dla naszych preferencji model? 

Odpowiedzi na te jak i wiele innych pytań znajdziecie na naszej stronie. 

Zapraszamy do przyjemnej lektury.