Jaką wyciskarkę do cytrusów wybrać?

Świeży sok z cytrusów codziennie w domu to porcja zdrowia i urody dla każdego niezależnie od wieku. Dzięki porcji świeżego soku na co dzień będziemy się długo cieszyć zdrowiem, a do tego zapewnimy sobie porcję witalności i energii na cały dzień.

Najlepszym sposobem wyciskania soków są wyciskarki do cytrusów, które można kupić w praktycznie każdym sklepie AGD. Optymalna dieta każdej osoby powinna zawierać odpowiednie ilości witamin i składników mineralnych, spożywanych w kilku posiłkach dziennie zawierających owoce i warzywa. Bardzo często jednak w praktyce nie udaje się przygotować w pełni wartościowych posiłków, co przyczynia się do niedoboru witamin. Dobrym rozwiązaniem jest wprowadzenie do diety soków świeżo wyciśniętych z owoców cytrusowych. Nie zawsze mamy czas na spożycie owoców, natomiast po soki zawsze chętnie sięgamy i pijemy je przez cały dzień.

skład odżywczy świeżych soków Soki świeżo wyciśnięte z cytrusów czy innych owoców zapewniają nam bogactwo witamin, składników mineralnych, enzymów i wielu innych substancji niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Warto jednak zainwestować w dobrą wyciskarkę, a tutaj już potrzebne jest odrobina wiedzy na ten temat. Na co przede wszystkim zwracać uwagę przy zakupie wyciskarki? Oto kilka podstawowych informacji, które ułatwią wybór każdemu. Wyciskarka nie jest urządzeniem skomplikowanym, ale bardzo pomocnym w domu. Dzięki niej możemy z łatwością przyrządzić świeże soki z mandarynek, pomarańczy, cytryn, grejpfrutów, granatów i innych.

Wyciskarki to sprzęt AGD który nie zajmuje dużo miejsca, swobodnie można ją schować do szafki kuchennej lub też postawić na blacie. Wyciskarki można kupić w różnej cenie, zazwyczaj te droższe są bardziej dokładne w pracy, ale lepiej poczytać opinie na ich temat innych użytkowników. Modele wyciskarek różnią się między sobą swoimi gabarytami, materiałami z których są wykonane oraz zastosowanym systemem wyciskania soków. Różnią się także między sobą ze względu na gabaryty pojemników na sok i odpady, który zazwyczaj opiera się o pojemność od 0,4 do 1 l. Najwygodniejszy jest pojemnik wyjmowany, ze względu na łatwość czyszczenia i opróżniania go z odpadów i soku.

Kuvings wyciskarka

Niektóre modele mają specjalny odpływ na sok, tak że wlewa się do razu do podstawionego naczynia. W wyciskarkach ważna jest też moc silnika, który nie powinien mieć mniej niż 20-30 W, a najlepszą wydajność zapewnia 85-100 W. Ważną funkcją jest regulacja gęstości soku, ponieważ jest to prosty sposób na przygotowanie dokładnie takiego soku jaki lubimy – z kawałkami miąższu lub bez. Sprawdźmy też czy części wyciskarki można myć w zmywarce, często zapomina się o tym przy zakupie i w domu powstaje mały problem. W niektórych modelach oprócz funkcji wyciskania soków, można także spotkać funkcje dodatkowe, typu nasadki do mielenia mięsa czy do wyciskania oleju, co znacznie podnosi funkcjonalność tego urządzenia i jego przydatność w domu. Obecnie na rynku najbardziej popularnymi wyciskarkami są m.in.:

Kuvings B6000 big Mouth, SANA OMEGA 606 oraz MATSTONE 6IN1, które najlepiej sprawdziły się w codziennym użytkowaniu w wielu domach.

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Jak dokonać odpowiedniego wyboru wyciskarki? Czym powinien charakteryzować się najlepszy dla naszych preferencji model? 

Odpowiedzi na te jak i wiele innych pytań znajdziecie na naszej stronie. 

Zapraszamy do przyjemnej lektury.