Do ostatniej kropli soku. Wybieramy wyciskarkę

Urządzenia do wyciskania soków to wiele różnych propozycji na rynku. Pośród nich znajdują się również wyciskarki. Są one często mylnie określane jako sokowirówki. Nie powinno się jednak mylić tych urządzeń, ponieważ są one zróżnicowane w swojej formie.

Co warto wiedzieć o wyciskarkach i jak je wybierać? Wyciskarki do soku To urządzenie, które będzie wykonywać wolne ale bardzo dokładne obroty. Sok wyciskany będzie przez specjalny ślimakowy wałek. Konstrukcja będzie odpowiadała za miażdżenie owoców i wyciskanie z nich soku. Sok taki zawierać będzie cząsteczki owoców i nie jest klarowny. Dzięki temu mamy od razu poczucie, że spożywamy wartościowy napój. Wyciąg z owoców można bez problemu przechowywać w lodówce i nie trzeba się obawiać, że się zepsuje.

mus z wyciskarki do owoców Wyciskarka daje możliwość przygotowania smacznego musu. Obecnie możemy znaleźć wyciskarki ręczne oraz urządzenia elektryczne. Na rynku mamy kilka różnych propozycji urządzeń jedno oraz dwuślimakowych. Te drugie mogą ze względu na swoją moc gwarantować sprawniejszą pracę. Elektryczne wyciskarki mają moc między 100 a nawet 450 W. Im wyższa moc tym większe możliwości będą miały a sok będzie przygotowywany szybciej. Dodatkowo kupowanie takiej wyciskarki będzie gwarantować nam możliwość przygotowania soku z twardych warzyw i owoców.

Za niekwestionowane korzyści, jakie dają wyciskarki, uznaje się: - możliwość uzyskiwania soków również z warzyw liściastych oraz ziół - przyrządzenie musów a niekiedy także mielenie twardych składników - łatwe czyszczenie urządzenia, nie trzeba rozkładać sprzętu tak jak sokowirówki, by go wyczyścić. Sok z wyciskarki będzie uzyskiwany dłużej niż taki z sokowirówki, jednak czas oczekiwania będzie zrekompensowany wyjątkowym smakiem.

wyciskarki HuromDo cenionych producentów zalicza się obecnie firma Hurom, która posiada bardzo wiele dobrych urządzeń. Między innymi wyciskarki drugiej generacji pochodzące od tego producenta to udoskonalone sprzęty, które mają gwarantować w jakieś mierze powrót do natury. To ważne, ponieważ dzięki nim da się przygotować smaczne i zdrowe soki przy zachowaniu minimalnej ilości obrotów. Tym samym sprzęt będzie nam gwarantował przygotowywanie smacznych i cennych soków, w których będzie maksimum ważnych dla zdrowia składników. Nie będzie dochodziło do natlenienia i zniszczenia składników jak w przypadku sokowirówek. Dlatego wydaje się, że warto się zdecydować na takie urządzenie, ponieważ dzięki niemu przygotowywanie zdrowych soków nie będzie żadnym problemem i każdy będzie mógł korzystać z cennych składników otrzymanego soku.

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Jak dokonać odpowiedniego wyboru wyciskarki? Czym powinien charakteryzować się najlepszy dla naszych preferencji model? 

Odpowiedzi na te jak i wiele innych pytań znajdziecie na naszej stronie. 

Zapraszamy do przyjemnej lektury.