Detoks dzięki sokom

Soki wcale nie muszą być wyciskane jedynie z owoców, równie dobrze nadają się do tego warzywa, w tym warzywa korzeniowe oraz zielenina. Oczywiście, uzyskanie takiego soku jest możliwe wyłącznie dzięki wyciskarce wysokiej jakości.

Oczywiście, nie można zapominać o tym, że dobry sprzęt to również taki, który można łatwo obsługiwać i którego mycie nie jest czynnością skomplikowaną. Niektóre wyciskarki zwracają na siebie uwagę również dlatego, że wyposażono je w funkcje dodatkowe, a to pozwalają na przygotowanie innych lekkich dań oczyszczających organizm na diecie. Oczywiście, najlepszym rozwiązaniem wydają się być poziome wyciskarki do soków. Charakteryzuje je uniwersalność oraz zdolność do uzyskiwania soku z większości warzyw, owoców, a często również ziół. Co przy tym wcale nie mniej istotne, razem z sokiem wyciskana jest i zachowywana większość dobroczynnych składników.

dieta oczyszczająca Producenci najnowszych rozwiązań dbają również o to, aby zarówno ich obsługa, jak i mycie nie były czynnościami skomplikowanymi. Innym atutem soków wyciskanych dzięki wyciskarkom jest to, że mogą być one przechowywane w lodówce nawet 48 godzin, a my nie musimy obawiać się, że stracą wartości odżywcze. Dzięki temu mamy szansę na wyciśnięcie większej ilości soku, a następnie na zabranie go ze sobą do pracy. Pozwoli to na zachowanie ciągłości diety i maksymalny efekt zwłaszcza, jeśli naszym celem jest oczyszczenie organizmu. Oczywiście, zmiany nie muszą być radykalne. W pierwszej fazie wystarczające okazuje się zamienienie jednej przekąski na dwa niewielkie drinki owocowo-warzywny.

zdrowe żywienie Oczywiście, hamburger z frytkami i majonezem zjedzony na obiad w istotny sposób obniża efekt końcowy. W czasie diety oczyszczającej warto skoncentrować się też na stosunkowo lekkich potrawach, o których wiadomo, że wspomagają tego rodzaju procesy. Po pewnym czasie nasz organizm powinien być już przygotowany na to, aby przez jeden dzień pić jedynie soki. Pozwoli to zapewnić mu olbrzymią dawkę energii. Detoks jest skuteczny przede wszystkim wówczas, gdy nie zapominamy o tym, jak ważny jest nasz jadłospis. Nie można więc się obciążać ani zapominać o roli, jaką mają do spełnienia płyny.

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Jak dokonać odpowiedniego wyboru wyciskarki? Czym powinien charakteryzować się najlepszy dla naszych preferencji model? 

Odpowiedzi na te jak i wiele innych pytań znajdziecie na naszej stronie. 

Zapraszamy do przyjemnej lektury.